Прејди на содржината

Брегас

Од Википедија — слободната енциклопедија
Брегас
'
Област Албанија
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Брегас — село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Ура Вајгуроре и во општината Вертоп.

Географија

[уреди | уреди извор]

Историја

[уреди | уреди извор]

Демографија

[уреди | уреди извор]

Личности

[уреди | уреди извор]

Поврзано

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]