Бранник (група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бранник
ПотеклоПлевен, Бугарија
ЖанровиRAC, Oi!
Период на активност2000-денес

Бранник е бугарска RAC / Oi! група од Плевен, формирана во 2000 година.

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • 2002 - "Duty & Honour" (Дълг и чест)[1][2][3]
  • 2008 - "Become one of us" (Стани един от нас)[4][5][6]

Песни[уреди | уреди извор]

  • Дълг и чест (Долг и чест)
  • Зовът на кръвта (Позив на крвта)
  • Истинско щастие (Полно среќа)
  • Медийни лъжи (Медиумски лаги)
  • Нашата сила (Нашата сила)
  • Обществена зараза (Општествена зараза)
  • Стани един от нас (Стани еден од нас)[7]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Извори[уреди | уреди извор]