Бојан Периќ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бојан Периќ
Роден Бојан Периќ
15 октомври 1985 (1985-10-15) (36 г.)
Белград,  Социјалистичка Федеративна Република Југославија
Занимање филмски и театарски глумец

Бојан Периќ (Белград, 15 октомври 1985) е српски театарски, телевизиски и филмски глумец.

Животопис[уреди | уреди извор]

Бојан Периќ израснал во Грција, а дипломирал глума на „БК“ уметничката Академија во Белград во класата на професор Небојша Дугалиќ. Водител е на музичката ТВ емисија "Три бои на звукот"која се емитува на РТС.

Појавување на спотови[уреди | уреди извор]

  • Магична Жена - Ивана Пурковиќ

Надворешни врски[уреди | уреди извор]