Борили (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Борили
Округ
Бөрілі ауданы
KazakhstanBurlinskDistrict.png
Држава  Казахстан
Покраина Покраина Западен Казахстан
Центар Аксај
Часовен појас West (UTC+5)

Борили (казашки: Бөрілі ауданы) е округ во Казахстан во покраината Западен Казахстан. Центар е градот Аксај.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]