Бонила де ла Сиера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бонила де ла Сиера

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаБонила де ла Сиера
Површина
 • Вкупна55 км2 (21 ми2)
Население (2006)
 • Вкупно152
 • Густина2,8/км2 (70/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Бонила де ла Сиера — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.

.