Прејди на содржината

Бокрачи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бокрачи
Bokrači
Поглед на Бокрачи
Бокрачи is located in Slovenia
Бокрачи
Бокрачи
Местоположба во Словенија.
Координати: 46°43′55″N 16°11′45.4″E / 46.73194° СГШ; 16.195944° ИГД / 46.73194; 16.195944
Држава Словенија
Традиционален регионШтаерска
Статистички регионПомурски
ОпштинаПуцонци
Површина
 • Вкупна2,84 км2 (1,10 ми2)
Надм. вис.&10000000000000267899999267,9 м
Население (2020)
 • Вкупно65
 • Густина23/км2 (59/ми2)
Час. појасUTC+1
Пошт. бр.9201

Бокрачи (словенечки: Bokrači) — населба во Општина Пуцонци во источна Словенија. Областа е дел од историскиот регион Прекмурје. Населбата сега е вклучена во Помурскиот статистички регион.