Бокеј Орда (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бокеј Орда
Округ
Бөкей Орда ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Западен Казахстан
ЦентарСајкин
Час. појасWest (UTC+5)

Бокеј Орда (казашки: Бөкей Орда ауданы) е округ во Казахстан во покраината Западен Казахстан. Центар е Сајкин.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]