Бокеишон

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Бокеихон)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бокеишон
Амблем на Бокеишон
Амблем
Прекар(и): Boqueixón
Местоположба во рамките на Галиција
Местоположба во рамките на Галиција
Население (2004)
 • Вкупно4.337 (INE)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CET (UTC+2)

Бокеишон (галициски: Boqueixón) или Бокеихон (шпански: Boqueixón) — општина во покраината Ла Коруња од автономната заедница Галиција .