Божји џеб (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Божји џеб - американски филм, во режија на Џон Слатери. Главните улоги ги играат: Филип Сејмур Хофман и Ричард Џенкис.

Содржина[уреди | уреди извор]

Лион, лудиот посинет син на Мики е убиен во еден градежен „несреќен случај“. Набргу по закопот, Мики се обидува да ги закопа сеќавањето на тој случај, но еден локален новинар започнува да ја истражува работата и тогаш, нештата стануваат сè полоши и полоши.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Божји џеб“, Антена, број 899, 18.9.2015, стр. 24.