Бодрост

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

42°2′43″N 23°20′16″E / 42.04528° СГШ; 23.33778° ИГД / 42.04528; 23.33778

Бодрост (бугарски: Бодрост) ― туристичко и скијачко одморалиште близу Горна Џумаја, Пиринскиот дел на Македонија, Бугарија. Бодрост е сместен во долината на Бистрица, 30 км источно од Горна Џумаја на околу 1250 м н.в. Тоа е влезна точка кон Националниот парк Рила. Бодроската колиба е сместена во одморалиштето.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]