Бобан Василески

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бобан Василески

Василески Бобанмакедонски музичар и гитарист. Роден е на 12 октомври 1985 во Скопје и член е во групата Нон-Стоп.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Гитаристот Бобан Василески најдобар на интернет-натпревар; преземено од Нова Македонија (четврток 11.11.2010)

Надворешни врски[уреди | уреди извор]