Блеона Ќерети

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Блеона Ќерети
Bleona Qereti's Ibiza photo shoot by Vincent Peters (01).png
Основни податоци
Родено имеBleona Qereti
Роден14 мај 1979
ПотеклоГорица,  Албанија
Жанр(ови)поп
Занимање/њаПејачка
Години на активност1996 - сѐ уште

Блеона Ќерети (албански: Bleona Qereti) — албанска пејачка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • 1997 Kam Qejfin Tim
  • 1999 Nese Me Do Fort
  • 2001 S'me Behet Vone
  • 2002 Ik Meso Si Dashurohet
  • 2003 Ti Nuk Di As Me Ma Lyp
  • 2005 Greatest Hits
  • 2005 Boom Boom
  • 2007 Mandarin