Блаже Тодоровски

Од Википедија — слободната енциклопедија
Блаже Тодоровски
Лични информации
Целосно име Благоја Тодоровски
Датум на раѓање 11 јуни 1985.(1985-06-11)(38 г.)
Место на раѓање Скопје, Македонија
Положба среден играч
Клупски информации
Тековен клуб
ФК Работнички
Број 7
Возрасна кариера*
Години Екипа Наст. (Гол.)
2002-2003 ФК Куманово 12 (2)
2004-2008 ФК Силекс 80 (16)
2008-2011 ФК Динамо Букурешт 4 (2)
2008-2009 → ФК Глорија Бистрица (позајмица) 1 (0)
2009-2010ФК Ренова (позајмица) 55 (12)
2011- ФК Работнички 120 (15)
Меѓународна кариера
2014– Macedonia 2 (0)
*Клупски домашни лигашки настапи и голови, точно согласно 20 октомври 2014
‡ Репрезентативни настапи и голови, точно согласно 22 јуни 2014

Блаже Тодоровски (роден на 11 јуни 1985 во Скопје) — фудбалер од Македонија кој моментално игра во ФК Работнички.

Настапи[уреди | уреди извор]

Клуб[уреди | уреди извор]

ФК Ренова
  • Македонска прва лига: 2009-10
ФК Работнички
  • Македонска прва лига: 2013–14
  • Македонски куп: 2013–14

Надворешни врски[уреди | уреди извор]