Бистрица (Дрина)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бистрица
Слив
Главен изворБосна и Херцеговина

Бистрица е река во Босна и Херцеговина. Оваа река е лева притока на реката Дрина и е дел од сливот на Црното Море.


Icon river tributary L.svg Оваа статија за река е никулец. Може да помогнете со нејзиното уредување!