Биргит Ојгемеел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Естонија Birgit Õigemeel
Биографски податоци
Родено имеБиргит Ојгемеел
Роден(а)24 септември 1988
ПотеклоЕстонија Естонија
Жанровипоп
ЗанимањаПејачка
СоработнициСтиг Раста

Биргит Ојгемеел (родена на 24 септември 1988) — естонска пејачка која што ја претставувала Естонија на Евровизија 2013 заедно со Стиг Раста со песната „Et uus saaks alguse“.