Прејди на содржината

Билен Салиу

Од Википедија — слободната енциклопедија
Билен Салиу
Министер за правда
На должноста
1 јуни 2017 – 1 јуни 2018
Премиер Зоран Заев
Претходник Валдет Џафери
Наследник Рената Дескоска
Лични податоци
Роден(а) 23 јуни 1975
Добри Дол, Општина Врапчиште
Националност Албанец
Партија ДУИ

Билен Салиу — македонски правник и политичар.

Претходник
Валдет Џафери
Министер за правда
1 јуни 2017 - 1 јуни 2018
Наследник
Рената Дескоска