Бигљанска Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бигљанска Река — се протега во пределот на Пијанец, западно од градот Делчево. Оваа река е лева притока на реката Брегалница. [1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Петрушевски, Илија; Маркоски, Благоја (2014). Реките во Македонија. Скопје: Геомап. стр. 12. ISBN ISBN 978-9989-2117-6-8. Проверете ја вредноста |isbn=: invalid character (help).