Биатлон на Зимските олимписки игри 2010 - потера за мажи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Биатлон на
Зимските олимписки игри 2010
Спринт   мажи   жени
Потера   мажи   жени
Поединечна трка   мажи   жени
Масовен старт   мажи   жени
Штафета   мажи   жени
Квалификации


Натпреварот во дисциплината потера во биатлон во машка конкуренција на Зимски олимписки игри 2010 се одржа на 16 февруари на патеката во Вислер, со почеток во 12:45 по месно време (UTC-8).

Освојувачи на медали[уреди | уреди извор]

Злато Сребро Бронза
Шведска Бјорн Фери Австрија Кристоф Зуман Франција Вансен Жеј

Надворешни врски[уреди | уреди извор]