Бернуј Запардиел

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Бернуј Зашардиел)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бернуј Зашардиел
Поглед кон општинската зграда
Поглед кон општинската зграда
Знаме на Бернуј Зашардиел
Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастиља и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаБернуј Зашардиел
Површина
 • Вкупна19 км2 (7 ми2)
Надм. вис.&10000000000000855000000855 м
Население (2006)
 • Вкупно166
 • Густина8,7/км2 (230/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Мреж. местоhttp://www.bernuyzapardiel.es

Бернуј Зашардиел — општина во покраината Авила на автономната заедница Кастиља и Леон во Шпанија.