Бернер Ау

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бернер Ау
Rahlsteed - Wittenhof un Berner Au.jpg
Местоположба
Физички особености
Особености на сливот

Бернер Ау е река во Хамбург, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]