Бернард и Дорис (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бернард и Дорис - филм од 2006 година, во режија на Боб Балабан. Главните улоги во филмот ги толкуваат: Сузан Сарандон, Ралф Фајнс, Џејмс Ребхорн, Крис Бауер и НИк Ролф.

Содржина[уреди | уреди извор]

Филмот е приказна за годините на тутунската милијардерка Дорис Дјук (ја игра Сарандон) и за врската со незиниот хомосексуален батлер (го игра Фајнс), кому му го остава целото свое богатство...[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Бернард и Дорис“, Вест, година XVII, 6,7 и 8 јануари 2017, стр. 24.