Бен Хамер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бен Хамер
Ben Hamer 05-05-2012 1.jpg
Лични податоци
Роден на 20 ноември 1987 (1987-11-20) (32 г.)
Роден во Чард, Англија
Држава Англија Англија
Висина &100000000000001930000001,93 м
Позиција голман
Клупски податоци
Сегашен клуб Хадерсфилд Хадерсфилд Таун
Број 12
Младинска кариера
Рединг Рединг
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006-2011 Рединг Рединг 1 (0)
2006-2007Кроули Таун Кроули Таун 45 (0)
2007Брентфорд Брентфорд 6 (0)
2008Брентфорд Брентфорд 14 (0)
2008-2009Брентфорд Брентфорд 45 (0)
2010-2011Брентфорд Брентфорд 10 (0)
2011Ексетер Сити Ексетер Сити 18 (0)
2011-2014 Чарлтон Чарлтон 114 (0)
2014-2018 Лестер Сити Лестер Сити 12 (0)
2015Нотингем Форест Нотингем Форест 0 (0)
2015Бристол Сити Бристол Сити 4 (0)
2018- Хадерсфилд Хадерсфилд Таун 7 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 26 јули 2012.

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17 јануари 2012

Бенџамин Џон "Бен" Хамер (роден на 20 ноември 1987 година) е англиски фудбалер, голман на Хадерсфилд Таун во Премиер лигата.