Бенјамин Вајгелт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бенјамин Вајгелт
Лични податоци


* Настапи (Голови)

Бенџамин Вејгетт ( Бохолт Германија, 4 септември 1982 ) бил германски фудбалер во лево-задна позиција.

Кариера[уреди | уреди извор]

  • 07/00 - 06/04 Rot-Weiss Essen
  • 10/04 - 10/04 ФСВ Мајнц 05 II
  • 07/04 - 06/06 ФСВ Мајнц 05

Надворешни врски[уреди | уреди извор]