Бенка Барлошки

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бенка Барлошки (роден на 1 јануари 1988 година во Бремен) е германски кошаркарски тренер. Тој во моментов е асистент во кошаркарскиот клуб Хамбург кои се натпреварува во втората германска кошаркарска лига.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Профил на Бенка Барлошки