Бендерн

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бендерн
Bendern
Село
Изворите во Бендерн (сликано во 1978-80 г.)
Изворите во Бендерн (сликано во 1978-80 г.)
Грешка во Lua во Модул:Location_map, ред 522: Unable to find the specified location map definition: "Module:Location map/data/Лихтенштајн" does not existМестоположба на Бендерн во Лихтенштајн
Координати: 47°13′N 9°30′E / 47.217° СГШ; 9.500° ИГД / 47.217; 9.500Координати: 47°13′N 9°30′E / 47.217° СГШ; 9.500° ИГД / 47.217; 9.500
Список на држави во светот Лихтенштајн
ОпштинаWappen Gamprin.svg Гамприн
Надм. вис.&10000000000000460000000460 м
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Поштенски број9487
Повик. бр.+423

Бендерн (германски: Bendern) — село во Лихтенштајн, сместено во општината Гамприн.