Белш (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Белш)
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Белш може да се однесува на следниве места:

  • Белеш или Белш (Belsh) — гратче во Елбасанската област, Албанија
  • Белш (Belsh) — општина во Мекленбург-Западна Померанија, Германија