Белогорск (Амурска област)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Центар на градот за време на денот 9 Mај (празник)

Белогорск (руски: Белого́рск) — град во Амурската област, Русија.