Бели памук - црвено предиво

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Бели памук - црвено предиво“
РежисерБранко Ставрев
СценаристПетар Костов
НастапуваатМери Бошкова
Петре Прличко
Жанркомедија
ДистрибутерТелевизија Скопје
Премиера1975
ДржаваМакедонија Македонија
Јазикмакедонски

„Бели памук - црвено предиво “ - македонски телевизиски филм од 1975 година. Го режирал Бранко Ставрев, а сценариото го напишал Петар Костов.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Мери Бошкова
Петре Прличко

Надворешни врски[уреди | уреди извор]