Белица

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Белица (појаснување))
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Поимот Белица може да се однесува на:

Села
Градови
Реки
  • Белица — река која се влива во Треска