Белец-Негрешт

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Белеци-Негрешти)
Прејди на: содржини, барај
Белец-Негрешт
Општина
Држава  Романија
Округ Арџеш
Население (2002)[1]
 • Вкупно 1.974
Часовен појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Белец-Негрешт (романски: Beleţi-Negreşti) е општина во округот Арџеш во јужна Романија, во која живеат 1.974 жители.

Наводи[уреди | уреди извор]