Бела ноќ (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Бела ноќ“
РежисерЈани Бојаџи
ПродуцентЈани Бојаџи
НастапуваатМладен Крстевски
Јелена Жугиќ
Игор Стојчевски
Тинка Ристевска
Бранко Бенинов

Бела ноќ - македонски филм снимен во 2015 година во режија и сценарио на Јани Бојаџи. Филмот е снимен во продукција на Канал 5.

Улоги[уреди | уреди извор]

Глумец Улога
Младен Крстевски Чорбаџи Димо
Тинка Ристевска Баба Ленка
Игор Стојчевски Маноил
Јелена Жугиќ Слободата
Бранко Бенинов Петруш
Ирена Илиевска Темјана
Васил Михаил Тодор
Јанка Лефкова Вета