Безгачева Река

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Безгачева река
ЗемјаМакедонија Македонија

Безгачева река — река која се наоѓа помеѓу планините Огражден и Малешевските Планини, кај Суви Лаки. Покрај неа поминува патот Струмица-Берово[1].

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 8.