Бегамсан (Џело)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бегамсан
Baekyangsan.JPG
Baegamsan.
Највисока точка
Надм. вис.742 м
Географија
МестоJeollanam-do, South Korea

Бегамсан е планина во Џелднам-до, западна Јужна Кореја. Има надморска височина од 742 метри.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. An Gyeong-ho (2007). 한국 300 명산 (300 Korean Mountains). Seoul: 깊은솔 (Gipeunsol). ISBN 978-89-89917-21-2.