Бборубонг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бборубонг
Највисока точка
Надм. вис.710 м
Географија
МестоЈужна Кореја

Бборубонг (뽀루봉) е планина на Јужна Кореја. Има надморска височина од 710 метри.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. An Gyeong-ho (2007). 한국 300 명산 (300 Korean Mountains). Seoul: 깊은솔 (Gipeunsol). ISBN 978-89-89917-21-2.