Бајза

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Бази се наоѓа во Албанија
Бази
Бази (Албанија)
Име: Бази
Област:
Округ:
Општина: Кастрит
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаБази е село во северна Албанија. Селото се наоѓа во близина на градот Скадар.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]