Бајан, Тов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Бајан (монголски: Баян) е област во Монголија во покраината Тов.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Годовой отчёт о населении аймака Туве
  2. Юрий Кручкин. «Монголия. Географическая энциклопедия». Улан-Батор, 2009. [1]