Бајантал, Говисумбер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бајантал (монголски: Баянтал) е област во Монголија во Говисумбер провинцијата. Во 2014 година, неговото население било 1,084.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]