Бача

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бача
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворБеласица

Бача, река на северната падина на Беласица, јужно од селото Колешино и северно од Струмица.[1].

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Илија Петрушевски - Благоја Маркоски, Реките во Република Македонија, стр. 9.