Прејди на содржината

Бацумбер

Координати: 48°22′02″N 106°44′31″E / 48.36722° СГШ; 106.74194° ИГД / 48.36722; 106.74194
Од Википедија — слободната енциклопедија

Бацумбер (монголски: Батсүмбэр) е област во Монголија во покраината Тов.

48°22′02″N 106°44′31″E / 48.36722° СГШ; 106.74194° ИГД / 48.36722; 106.74194