Бацка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бацка
Населба
Област Албанија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Бацка е село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Полчан и во општината Потом.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]