Бахш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Иран
Emblem of Iran.svg

Оваа статија е дел од серијалот:
Политика на Иран


други земји
 Портал „Политика“

Бахш е административна единица на Иран, која во слободен превод би знечела помала општина или градче.