Прејди на содржината

Бахтијар Ахмедов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Олимписки медали
Натпреварувач за  Русија
Машко борење во слободен стил
Сребрен медал – второ место 2008 Пекинг слободен стил до 120kg

Бахтијар Ахмедов (роден на 5 август 1987 во Махачкала) — руски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои сребрениот медал во дисциплината слободен стил до 120 кг.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]