Бахојо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бахојо
Земја Шпанија
Автономна област Кастилја и Леон
Провинција Авила
Општина Бахојо
Површина
 • Вкупна 74 km2 (29 sq mi)
Население (2004)
 • Вкупно 412
 • Густина 5,6/km2 (150/sq mi)
Часовен појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Клисурата Бахојо

Аданеро е општина која се наоѓа во провинција Авила, во автономната покраина Кастилја и Леон.