Прејди на содржината

Барунтурун, Увс

Координати: 49°39′30″N 94°23′57″E / 49.65833° СГШ; 94.39917° ИГД / 49.65833; 94.39917
Од Википедија — слободната енциклопедија

Барунтурун (монголски: Баруунтуруун) е област во Монголија во покраината Увс.

49°39′30″N 94°23′57″E / 49.65833° СГШ; 94.39917° ИГД / 49.65833; 94.39917