Барнабаш Беше

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Барнабаш Беше
Лични податоци
Полно име Барнабаш Беше
Висина &100000000000001830000001,83 м
Положба десно крило
Клупски податоци
Сегашен клуб Ле Авр
Број 25


2 Податоците за репрезентација се тековни
за 15 октомври 2018 г.
* Настапи (Голови)

Барнабаш Беше (6 мај 1994) — унгарски фудбалер кој во моментов игра за францускиот тим Ле Авр .

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

МТК Будимпешта[уреди | уреди извор]

На 26 мај 2012, Беше го одиграл својот прв натпревар во МТК Будимпешта против Сигетсентмилош ТК на 29-от натпревар од сезоната 2011-12 во унгарската втора лига.

На 23 ноември 2012 Беше го одиграл својот прв натпревар во првата лига против Капошвари Ракочи ФК на 16-от натпревар од сезоната 2012/2013 година во Германија .

Тој го постигнал својот прв гол на 3 август 2013 година во унгарската прва лига против Диошѓер ВТК на вториот натпревар од сезоната 2013-14 сезона . Неговата цел била изедначувањето во натпреварот со реултат од 2-2 на стадионот ДВТК во Мишколц , Унгарија.[1]

Ле Авр[уреди | уреди извор]

На 19 август 2016 година, Беше потпишал договор од второлигашкиот клубот Ле Авр . Тој потпишал четиригодишен договор со клубот.

На 27 август 2016 година, Беше го одиграл својот прв натпревар во Ле Авр против Црвена Звезда на првиот натпревар од сезоната 2016-17 .

Клупска статистика[уреди | уреди извор]

Клуб Сезона Лига Куп Лигашки Куп Европа Вкупно
Пој. Гол. Пој. Гол. Пој. Гол. Пој. Гол. Пој. Гол.
МТК Будимпешта
2011-12 2 0 0 0 1 0 0 0 3 0
2012-13 12 0 0 0 1 0 0 0 13 0
2013-14 21 4 4 0 2 0 0 0 27 4
2014-15 27 2 2 1 5 0 0 0 22 2
2015-16 33 1 1 0 0 0 2 0 36 1
Вкупно 83 6 6 1 9 0 2 0 100 7
Кариера Вкупно 83 6 6 1 9 0 2 0 100 7

Меѓународна кариера[уреди | уреди извор]

Беше бил избран за екипата на Унгарија во 2016 година.

Тој играл на последниот натпревар во групата со 3: 3 против Португалија на 22 јуни 2016 година.

Меѓународен[уреди | уреди извор]

Од 19 ноември 2017 година.
Национален тим Сезона Пој. Гол.
Унгарија 2016 година 4 0
2017 7 0
Вкупно 11 0

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Diósgyőr 2-2 MTK Budapest“. soccerway.com. 3 August 2013. Посетено на 1 September 2016.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]