Барлен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Барлен
ЗемјаМакедонија Македонија
Слив
Главен изворБеласица
УстиеСтрумичко Поле

Барлен — — река, која се наоѓа на Беласица, јужно од селото Габрово и југоисточно од Струмица.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]