Барлен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Барлен
Местоположба
Физички особености
УстиеСтрумичко Поле
Особености на сливот

Барлен — — река, која се наоѓа на Беласица, јужно од селото Габрово и југоисточно од Струмица.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]