Бариш Ермиш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бариш Ермиш
Barış Ermiş
Barış Ermiş 6 Tofaş SK 20180326 (1).jpg
ПозицијаБек
Висина195
Тежина
ЛигаТурска кошаркарска лига
Евролига
ТимБандрма Банвит
Роден3 јануари 1985
Истанбул, Турција
Националност Турција
Професионална кариерасѐ уште

Бариш Ермиш (3 јануари 1985 во Истанбул) — турски професионален кошаркар, кој во моментот настапува за екипата на Бандрма Банвит.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надвореши врски[уреди | уреди извор]