Барбара Волфарт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Барбара Волфарт е шведски, германски и швајцарски кватернерен геолог и палеоклиматолог активна на универзитетот во Стокхолм . Во 2012 година е избрана за Кралската шведска академија на науките . [1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Tre av universitetets forskare invalda i KVA“. Архивирано од изворникот на 2020-09-23. Посетено на 2020-10-07.