Барбара Волфарт

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Барбара Волфарт е шведски, германски и швајцарски кватернерен геолог и палеоклиматолог активна на универзитетот во Стокхолм . Во 2012 година е избрана за Кралската шведска академија на науките . [1]

Наводи[уреди | уреди извор]