Банерско слепило

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Банерско слепило е феномен од областа на употребливоста, при што посетителот на некој веб-сајт целосно превидува рекламен банер. Таков банер може да биде рекламен банер од надворешен веб-сајт или банер со кој тековниот веб-сајт се обидува да промовира внатрешна содржина или навигациска врска.


Надворешни врски[уреди | уреди извор]