Балштет

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Балштет може да се однесува за:

  • Балштет (Вајмар) — општина во округот Вајмар, во покраината Тирингија, Германија
  • Балштет (Гота) — општина во округот Гота, во покраината Тирингија, Германија